Ваш надежный ориентир
в праве

Ваш надежный ориентир
в праве

Ваш надежный ориентир
в праве

Публикации

Кабинет Министров Украины принял разработанную Министерством юстиции Украины постановление «О некоторых вопросах регистрации представительств иностранных субъектов хозяйственной деятельности в Украине»

Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Міністерством юстиції України постанову «Про деякі питання реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні» від 23 жовтня 2019 р. № 893. Документ істотно полегшує можливість відкриття іноземними компаніями представництва на території України.

Постанова набрала чинності з 2 листопада 2019 року.

Насамперед прийняті наступні спрощення, а саме:

а) сума державного мита за реєстрацію представництва знижена з 2500 доларів до 1 прожиткового мінімуму (зараз - 1 921 грн у 2019 році, що приблизно 80 доларів США). Для компаній, які є резидентами держави-агресора, як визнає парламент України, державне мито становить 30 прожиткових мінімумів (57 630 гривень у 2019 році, що становить приблизно 2350 доларів США);

б) строк розгляду документів на реєстрацію представництва скорочено з 60 до 20 робочих днів. Для компаній, які є резидентами держави-агресора, цей термін залишається до 60 робочих днів.

Як зазначив, керуючий партнер та АО «Гесторс» Цвєтков Андрій та багаторічний учасник програми Doing Business: Спрощення процедури реєстрації іноземних представництв та зменшення розміру державного мита, перш за все, вплине на майбутнє місце України в рейтингу Doing Business та буде стимулюючим сигналом для приходу іноземних інвестицій в Україну. Але іноземний інвестор також чекає на правовий захист своїх інвестицій в Україну, транспарентну податкову систему та справедливий та незалежний суд, від цих показників також буде залежить прихід великих корпорацій в країну».